top of page

Spotkania bez Tabu

Zdrowie i Seksualność 

29.10.2022

Zrzut ekranu 2022-10-06 033319.jpg
Zrzut ekranu 2022-10-06 033319.jpg
Zrzut ekranu 2022-10-06 033319.jpg
Zrzut ekranu 2022-10-06 033319.jpg

Odbyła się już 2 edycja konferencji "Spotkania bez Tabu"!

W sobotę odbyła się konferencja Spotkania bez tabu w tematyce zdrowia i seksualności

Rozmawiałyśmy_liśmy o tym jak reagować na ból, w jakich momentach szukać pomocy, jak rozmawiać o $ek$ie, jak i kiedy się badać. Uczyliśmy_łyśmy się jak przełamywać tematy tabu, odbyłyśmy dyskusję o tym, jak religia staje się narzędziem władzy i czy można ją połączyć z równością płci.

Spotkania bez Tabu w liczbach:

11 prelegentek_tów,

6 grup warsztatowych

12 godzin rozmów i dyskusji

Ponad 250 uczestniczek_ków

 

Kierujemy ogromne podziękowanie dla naszych wspaniałych prelegentek i prelegentów za stworzenie inkluzywnej i bezpiecznej przestrzeni spotkań

Dziękujemy wszystkim za obecność i za wspólne tworzenie bezpiecznej przestrzeni obalania tabu!

 

Prelegentki i prelegenci

IMG_8038.jpg

Sobotnie spotkania

Bez tabu o seksie 

Spotkania z seksuologami_żkami, którzy którzy_które poruszą temat antykoncepcji, komunikacji w seksie, wyrażania intymnych potrzeb

Daniel Cysarz

Magda Nowacka

Dominika Rajska 

Bez tabu o bólu - Taka Pani uroda… o mitach wokół zdrowia intymnego kobiet

 

wykład z fizjoterapeutką o bólach menstruacyjnych i nie tylko: co sygnalizują, jak się badać i jak ich nie bagatelizować.

Zuzanna Kulczyńska 

Bez tabu z ginekolożką/położną

 

Warsztaty z ginekolożką lub położną o tym, jak możemy dbać o swoje zdrowie i chronić się przed chorobami, jakie badania wykonywać, jak odczytywać negatywne sygnały organizmu.

Milena Kabatnik

Anna Michalik

SKN Przyszłe Położne 

IMG_8568.jpg

Feminizm a Religia

dyskusja po filmie
Female_Pleasure_movie_poster_(2018).jpg

Czy femiznim i religia to pojęcia wykluczające się? Jak mogą na siebie wpływać? A może religia może pomagać w walce o emancypację kobiet?

O tych kwestiach rozmawiałyśmy po pokazie filmu "Cała przyjemność po stronie kobiet" podczas dyskusji wraz z naszymi gościniami- osobami wierzącymi z różnych religii oraz działaczkami na rzecz praw kobiet.

Nasze gościnie:

Susanna Izzetdinova - muzułmanka, uchodźczyni z Krymu, przedsiębiorczyni - prowadzi restauracje i piekarnie w której zatrudnia inne osoby uchodźcze

Izabela Mościcka - chrześcijanka, pedagożka, założycielka Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym

dr Monika Bokiniec - adiunkt w Zakładzie Estetyki i Filozofii Kultury na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Filozofka, socjolożka, tłumaczka. Bada wątki feministyczne w filozofii i estetyce.

Dziękujemy Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre za możliwość organizacji konferencji w tej niesamowitej przestrzeni, zespołowi Solidarność Codziennie ECS nie za nieodzowną pomoc. Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki za merytoryczne wsparcie, i początek wspaniałej współpracy!

Dziękujemy naszym sponsorom indywidualnym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć A także firmom, które zdecydowały się na wsparcie rzeczowe wydarzenia EasyToys PL Ziaja Polska MedPharm Polska

Zrzut ekranu 2023-04-24 140845.jpg
bottom of page